Ara
  • Buton Medya

Marka Bilinirliği ?

Marka bilinirliği nedir, nasıl olmalıdır.Marka bilinirliği nedir ? Markanızın hizmet verdiği alanda, hizmet alan ve alma potansiyeli yüksek olan kimseler tarafından her daim akılda kalıcılığıdır. O hizmete ihtiyaç duyulduğu takdirde marka bilinirliği yüksek olan firma tercih edilir. Devamında da sağladığınız hizmet kalitesi kadar bilinirliğiniz ve tercih edilme ihtimaliniz artacaktır.

“ Sağladığınız hizmet kalitesi kadar bilinirliğiniz ve tercih edilme ihtimaliniz artacaktır. ”

Markalar bilinirlik oranlarını artırmak için ;


  1. Kaliteli hizmet.

  2. Etkili reklam kampanyaları üretme, yönetme.

  3. Sosyal mecralarda sürekli içerik üretimi ve hatırlatma çalışmaları.

  4. Sosyal sorumluluk projelerinde yer alma, üretme.

  5. Dijital pazarlamada bulunma.

  6. Google'da bulunma, seo.


çalışmalarını yapmaları gerekir.“ Tecrübenizi, farkınızı dijitale aktarmadığınız sürece sizde kalacaktır. ”


Sektörünüz hakkında çok iyi bilgi sahibi olabilirsiniz, rakiplerinizden her zaman farklı faaliyetleriniz ve stratejileriniz olabilir. Ama bu farklılığı dijitalde milyonlarca kullanıcının olduğu platformlarda işleyebilmek zorundasınız. Değilse tecrübeniz, farkınız dijitale aktarmadığınız sürece sizde kalacaktır.


Bilinirliğinizin mihenk taşı kaliteli hizmet sunabilmektir. Marka bilinirliğinizin yüksek olması tercih edilme sebebi olsa da, sürekliliği sağlayacak olan şey kaliteli hizmetlerinizin takdir edilip tavsiye edilmesidir. Bu sürekliliği etkili reklam kampanyaları üreterek devam ettirirken aynı zamanda dikkat çekecek ve beğeni toplayacaksınız. İnsanoğlu unutkandır, markanızı periyodik ve isabetli zamanlarda sosyal medya kanalından hatırlatmak size değer katacaktır. Bir restoranın askıda ekmek, sokak hayvanlarını besleme projeleri gibi sosyal sorumluluk projeleri yürütmesi marka bilinirliğini taçlandıracaktır. Dijital pazarlama, e-ticaret yapmak konusunda aslında pandemi süreci bizlere en güzel dersi vermiştir. Bu dönemde sıcak satış oranları neredeyse durmuş, bundan önce bakmadan almam diyen bir çok insan ürünü fiziken görmeden almak zorunda kalmıştır. Süreç içerisinde önceden e-ticaret yapmakta olan firmalar sistemlerini geliştirmek için bir çabaya girmiş, e-ticaret düşünmeyenler kendi sistemlerini kurmak için geç de olsa e-ticaret dünyasına girmek zorunda kalmıştır. Bu sebeple bir kanalınızın e-ticarette olmasını her zaman tavsiye ederiz.

Son olarak da google'de neden olmanız gerektiğini anlatmaya bile teşebbüs etmiyoruz :)

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör